Νίκη για τον Λακωνικο ενάντια στον Πολύβιο

Οι ασταμάτητοι Κωσταπαππάς και Μπάχα οδήγησαν την ομάδα στην πρώτη της νίκη στην φετινή της πορεία στην Α ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ με τελικό σκορ 66-63

Ούτε μία εβδομάδα μετά τη συνέντευξη του Μιχάλη Μπάχα στον Ν. Μπαλόπουλο του sportplus.gr τα λόγια του βγήκαν αληθινά. Ο Λακωνικός ανέκαμψε. Και το έκανε με μία πολύ εντυπωσιακή εμφάνιση ενάντια στον Πολύβιο το βράδυ της Κυριακής στο Κλειστό Γυμναστήριο της Σπάρτης.

Τι κι αν ήταν πίσω στο σκoρ με -4 στο ημίχρονο και  -7 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου; Η μαχητικότητα σε επίθεση και άμυνα στην τελευταία περίοδο από την πλευρά του Λακωνικού (με επιμέρους σκορ 22-12) έφεραν την πρώτη νίκη για την ομάδα του Θανάση Σκιαδά στην 5η αγωνιστική της σεζόν.

Ο επόμενος αγώνας για τον Λακωνικό είναι στις 30. Νοεμβρίου ενάντια στον Πάνα Κανδήλας στο ΑΚΔ Τρίπολης.